Visszatekintés - HUNGEXPO

Visszatekintés

2022

A hidrogén alapú technológia fejlesztése, a magyaroroszági akkumulátor gyártás és az ipari robotizáció volt a középpontjában a 15. MACH-TECH, 9. IPAR NAPJAI és a 10. AUTOMOTIVE HUNGARY kiállításoknak. A HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban 15 ország több mint 400 kiállítója mutatta be termékeit és fejlesztéseit a csaknem 15 ezer szakmai látogatónak.

Magyarország legnagyobb üzleti-ipari találkozóját tavaly, a világjárvány miatt csak virtuális térben rendezhették meg, ezért is volt különösen fontos az idei, személyes találkozás a hazai és a nemzetközi piac szereplői számára. Egyebek mellett erről beszélt Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója a megnyitón. A házigazda elmondta: az elmúlt évben fontos változások történtek a Hungexpón. A pandémia alatt elkészült a főváros régóta várt kongresszusi központja, megújult az összes pavilon és a főbejáratnál új fogadóépület épült. A kiállítók, látogatók elkezdtek visszatérni, ami az optimizmus jele – tette hozzá Ganczer Gábor.

György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára megköszönte a vállalkozásoknak, hogy az elmúlt két és fél évben partnerek voltak a koronavírus-járvány kezelésében, a válságban megtartották a munkavállalókat, a munkahelyeket, és nem halasztották el a beruházásaikat. Az ITM államtitkára kiemelte: az orosz-ukrán háború veszélyt jelent a békére, a biztonságra, az energiaellátásra és a Magyarországon működő iparvállalatok ellátására az ellátási láncok széttöredezése miatt.

Lepsényi István, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke a kiállítás megnyitóján szándéknyilatkozatot írt alá nagyvállalatok képviselőivel a hidrogén alapú teherszállítás és kapcsolódó töltőinfrastruktúra magyarországi fejlesztéséről.

A megnyitón átadták az Ipar Napjai-Mach-Tech Nagydíjakat. Nagydíjat kapott az Abraziv Mérnöki Iroda és Gépgyártó Kft., az Endrich Bauelemente Vertriebs GmbH, a Losonczi Innovation Kft., a Metal Trading & Consulting Tanácsadó és Kereskedelmi Kft., a Pure Air Kft., a Trigo Precíziós Méréstechnika Kft., a Weidmüller Kereskedelmi Kft.

Idén már a 9. IPAR NAPJAI és 15. MACH-TECH kiállítást rendezték, ahol a hazai és nemzetközi ipar világmárkái, piacvezetői, kis- és középvállalkozásai mutatták be termékeiket, szolgáltatásiakat, egyedi megoldásaikat, fejlesztéseiket. Az ipari kiállítási csokor társrendezvénye a járműipari beszállítók és fenntartók hazai kiállítása, a 10AUTOMOTIVE HUNGARY ezúttal is képet adott a magyarországi autógyártás piaci szereplőiről, innovációiról, egyben olyan fórum volt, ahol az iparág számos hazai és nemzetközi beszállítója és szolgáltatója találkozhatott.

Az eseményt számos, a szakmai partnerek és kiállítók által szervezett, magas színvonalú program kísérte. Ezeken szó volt a többi között az e-mobilitásról, az akkumulátorgyártásról, a hegesztéstechnika alapjairól, a digitalizációban rejlő lehetőségekről, a polimerek újra hasznosításáról, a papírmentes intralogisztikáról, a magyar hidrogén gazdaság fejlődéséről, a német-magyar technológiákról, a munkavédelem jövőjéről és a 3D nyomtatásról.
Idén először a hegesztő szakma képviselői a kiállítás mind a négy napján tartottak bemutatókat, workshopokat.
Bővebben a programokról: ITT

A szervezők és a kiállítás részvevői is örömmel nyugtázták, hogy a több mint 14.500 szakmai látogató – az elmúlt évekhez hasonlóan – elégedetten távozott a négynapos eseményről.

A kiállításon idén is megrendezték a X. Techtogether Automotive Hungary mérnökversenyt, amelyen az ország összes jelentős felsőfokú intézménynek mérnökhallgatói mérték össze tudásukat. Az idei megmérettetés győztese a BME Motorsport lett.
Bővebben: ITT

2021

Szokatlan időpontban, rendhagyó formában várta a szakembereket az idei IPAR NAPJAI szakkiállítás. Magyarország ipari seregszemléjét a járványhelyzet miatt virtuális formában rendezte meg a Hungexpo, melyen a hagyományos rendezvény kiállítóinak több, mint 15%-a vett részt.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium iparági stratégiákért és szabályozásért felelős helyettes államtitkára, dr. Nagy Ádám köszöntőjében elmondta, nagy örömére szolgál, hogy látja, a magyar gazdaság szereplői kiválóan helyt álltak ebben a nagyon nehéz időszakban. Beszédében kitért a kiállítás jelentőségére: olyan platform, ahol megismerhetők azok a termékek, szolgáltatások, amiket a legmodernebb technológiák használatával, alkalmazásával mutatnak be egymásnak és az üzleti partnereiknek a megjelenő cégek. Video üzenetét a hazai ipar most induló pályázati lehetőségeinek rövid bemutatásával zárta, a GINOP Plusz 2021 pályázattal, melynek 587 milliárd forint a támogatási keretösszege, valamint egyéb hazai forrású programokkal, mint például az Irinyi Terv iparstratégiai támogatási program 2021.

A Hungexpo a lehető legteljesebb módon igyekezett felkészülni az IPAR NAPJAI-ra, amelyet a COVID-19 vírus okozta járványhelyzet miatt elrendelt korlátozó intézkedések miatt virtuális formában rendezett meg. Ganczer Gábor, a Hungexpo Zrt. vezérigazgatója a vállalat saját virtuális stúdiójából közvetített megnyitón elmondta, hisz a jövőben és tudja, hogy a gazdaság újraindulásához nélkülözhetetlenek a fizikai üzleti események, élő rendezvények, amelyek sok embernek hiányoznak. A vezérigazgató biztos benne, hogy jövő tavasszal a MACH-TECH és IPAR NAPJAI kiállítások ismét a régió legnagyobb szakkiállításai között lesznek és a látogatók és kiállítók hamarosan személyesen is találkozhatnak a Hungexpo új és megújult pavilonjaiban.

A résztvevők igyekeztek kiaknázni az online tér nyújtotta lehetőségeket, a cégek szinte minden funkciót kihasználva „rendezték be” standjaikat. A kiállítók összesen 96 speciális vagy egyedi ajánlatot töltöttek fel és 80 elérhető élő chat időintervallumot kínáltak az érdeklődőknek, hogy kérdéseikre azonnali válaszokat tudjanak adni alkalmazott szakértőik.

A kiállításra 3000 szakmai látogató regisztrált. A teljes nyitvatartás alatt közel 2400 standlátogatás történt, ennek fele a nyitónapon. A legnépszerűbb kiállító akár 170 új potenciális ügyféllel is találkozhatott.

Programok – virtuálisan is

A rendezvényt 2 kerekasztal beszélgetés, egy több előadásból álló konferencia és egy bemutató színesítette. Az előadások, programok témái is szerteágazók voltak, hiszen a célgépépítéstől kezdve, az energetikai fenntartható fejlődésen és a jövő generációjának szóló munkavédelmen át az 5G technológiában rejlő gyakorlati előnyökig felölelték az ipari ágazatokat.

A felvételről visszanézhető programok mellett a kiállító cégek szakértői álltak rendelkezésre, hogy chat, video chat vagy e-mail formájában azonnal válaszoljanak az érdeklődő szakemberek számos iparágat érintő kérdéseire.

Köszönjük kiállítóinknak és látogatóinknak, hogy részt vettek a virtuális IPAR NAPJAI szakkiállításon!

2020

A koronavírus-járvány miatt a megszokottnál kevesebb kiállító és látogató ellenére pozitívan értékelték a részvevők a most véget ért IPAR NAPJAI szakkiállítást, amelyet ezúttal az AUTOMOTIVE HUNGARY Nemzetközi járműipari beszállítói szakkiállítással egy időben rendeztek a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban. Az üzleti partnerek egyetértettek abban, hogy a gazdaság újraindítása azon is múlik, hogy a cégek a járvány idején is megtalálják-e a mostani eseményhez hasonló kapcsolatteremtési lehetőségeket. A kiállítás szervezői a helyzethez igazodó rendkívül szigorú egészségügyi és higiéniás intézkedéseket vezettek be, amelyek betartása minimalizálta a fertőzés kockázatát.

Bővebben: ITT


2017

2019

Amilyen mértékben nőtt a magyar ipar teljesítménye az elmúlt öt évben, úgy bővült a régió legnagyobb ipari seregszemléje is. Idén négy pavilonban 20 ország 562 kiállítója vett részt a MACH TECH – Ipar Napjai 2019 nemzetközi ipari szakkiállítás-együttesen a Hungexpón május 14–17. között. Az eseményre több mint 18 ezren voltak kíváncsiak.

Bővebben: ITT

562 KIÁLLÍTÓ, 20 ORSZÁGBÓL

Évről évre változik a kiállítók megoszlása, de a trend egyértelmű: meredeken nő a robottechnikát bemutató cégek, valamint a gép- és vállalatirányítást, logisztikát segítő szoftvereket kiállítók aránya. Az 562 kiállító idén összesen 1100 tonnányi gépet hozott a Hungexpo négy kiállítási csarnokába.

PROGRAMOK

A kiállítás szervezői ezúttal is nagy hangsúlyt fektettek a szakmai programokra. Közülük is kiemelkedett az Innovációs és Technológiai Minisztérium, IPAR 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség konferenciája, amelynek középpontjában a mesterséges intelligencia állt. Az előadók között olyan neves szakemberek foglaltak helyet, mint John Montgomery, az Indiana Egyetem (USA) professzora és Fazel Ansari, a bécsi Gépi Intelligencia Kutatócsoport helyettes vezetője, aki a mesterséges intelligenciával működő gépek „öngyógyításáról” beszélt.

Nagy érdeklődés kísérte a kiállításhoz kapcsolódó többi konferenciát és kerekasztal-beszélgetést is, melyek témái között szerepelt a 3D nyomtatás, a munkahelyi biztonság, nyomástartó berendezések, a vasúti járműipar és a légszennyezés elleni megoldások.

Két nemzetközi üzleti delegáció is érkezett a kiállítás-együttesre a Kubai Nagykövetség és a Cseh-Magyar Kereskedelmi Kamara szervezésében.


IPAR NAPJAI 2018 – ÉLVONALBAN AZ IPAR

A legutóbbinál több kiállító és látogató vett részt az idei IPAR NAPJAI kiállításon, a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpontban, május 15–18. között. Az év legjelentősebb ipari eseményén, 15 ország 315 kiállítójára több mint 12 ezren voltak kíváncsiak, ami jelentős, 20 százalékos növekedés a 2016-os Ipar Napjaihoz képest.

315 KIÁLLÍTÓ, 15 ORSZÁGBÓL

A kiállítás sikerességét mutatja, hogy számos kis- és középvállalkozás, valamint nagyvállalat állított ki, sőt a felmerült igényekre reagálva bővíteni kellett a kiállítói területet, így a konferencia termek új pavilonba kerültek.
Kiállítói lista: ITT

PROGRAMOK

2018-ban újra Ipar 4.0 Konferencia, kibővített témakörökkel, neves külföldi és magyar előadókkalaz NGM és az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform szervezésében. A konferencia központi témái: kiber-fizikai rendszerek, digitalizálás a teljes ellátási láncban, ipari IoT hálózatok jövője, felsőfokú duális jellegű képzési modellek.

A széles kiállítói kínálat mellett számos program, konferencia, bemutató, mérnöki továbbképzés és szakmai előadás várta a látogatókat, többek között energetika, digitalizáció, ipar 4.0, logisztika 4.0, automata raktári megoldások vagy éppen 3D nyomtatás témában.